Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výsledky logické olympiády

Výsledky logické olympiády

Logická olympiáda 2022

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěže se zúčastnilo 36 žáků druhého stupně naší školy.

Celkem se v kategorii Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 26368 řešitelů, z toho v našem kraji 3596.

V rámci školy se v základním kole na 1. místě umístil Jakub Šustek (9. třída), na 2. místě Jan Kapolka (6. třída) a na 3. místě Miroslav Noga (7. třída).

Gratulujeme.