Úvod > Základní škola

Vybavení

V posledních letech prochází škola rozsáhlými rekonstrukcemi a svým vnitřním i vnějším vybavením patří k nejmodernějším. Žákům je k dispozici tělocvična, multifunkční sportovní areál, dětské hřiště, cvičené kuchyně a cvičné dílny, hrnčířská dílna či školní pozemek. Samozřejmostí je vybavení tříd nejnovějšími technologiemi. Škola se také aktivně zapojuje do různých projektů a spolupracuje s komunitními organizacemi, což přináší žákům nové vzdělávací příležitosti. Díky kvalitnímu zázemí a individuálnímu přístupu se naši žáci připravují na další studium i profesní život.

Vzdělávání

O vzdělávání dbá tým nadšených plně kvalifikovaných pedagogů, jejichž cílem je kvalitní příprava všech žáků na další studium a běžný život. Moderní výuka je založena na inovativních metodách, které zahrnují práci s interaktivními tabulemi, využití digitálních učebnic a aplikací pro rozvoj kritického myšlení a kreativity. Pedagogové se také pravidelně účastní odborných školení, aby byli schopni držet krok s nejnovějšími trendy ve vzdělávání.

Devizou školy jsou nižší počty žáků v jednotlivých třídách. Tímto můžeme zabezpečit plnohodnotný individuální přístup ke každému z nich. Žáci jsou u nás partneři a dbáme také o vzájemnou spolupráci dětí mladších se staršími. Výuka je doplněna projektovým a zážitkovým učením, kde se žáci aktivně podílejí na tvorbě školních projektů a prezentací, což posiluje jejich komunikační a organizační dovednosti.

Výuka probíhá podle vlastního vzdělávacího programu. Již od mateřské školy probíhají cizojazyčné kroužky, které jsou průpravou pro výuku anglického jazyka. Na druhém stupni jsou pak vyučovány minimálně dva cizí jazyky.

Výuka mimo školu

Jelikož jsme školou vesnickou, využíváme v plné míře krásnou přírodu pro pobyt venku a různorodé pohybové aktivity. Děti tráví čas venku nejen ve školce, o přestávkách a ve školní družině, ale velmi často také v průběhu vyučování. K dispozici máme letní třídu, a především možnost vycházek do terénu s cílem poznání přírody či ověření fyzikálních nebo matematických zákonů. Díky blízkosti přírodních lokalit mohou žáci pozorovat změny ročních období, zkoumat ekosystémy a zapojit se do péče o místní zeleň, což jim umožňuje hlubší propojení s přírodou a podporuje environmentální vzdělávání.

S velmi dobrými výsledky jsou pak žáci zapojováni také do celorepublikových soutěží a projektů napříč předměty. V rámci těchto soutěží mají žáci příležitost rozvíjet své schopnosti nejen v akademických oblastech, ale i ve sportu, umění a tvůrčím psaní.

Pro žáky jsou pravidelně připravovány sportovní programy jako je plavání, lyžování, bruslení, vodácký kurz aj. Výuku zpestřují zajímavé projektové dny, exkurze, návštěvy divadelních představení a oblibě se v posledních letech velmi těší také výjezdy do zahraničí. Díky těmto aktivitám mají žáci možnost nejen si rozšířit obzory, ale také navázat nové vztahy a zlepšit své jazykové dovednosti v reálném prostředí. Škola tak přispívá nejen k jejich tělesnému, ale i kulturnímu a osobnostnímu rozvoji.

Zájmové aktivity

V odpoledních hodinách škola nabízí množství zájmovou kroužků, které jsou každoročně aktualizovány podle potřeb žáků.

Škola v médiích

Informace o dění ve škole můžete sledovat na školním webu, na Instagramu nebo v obecním zpravodaji Moravčan.