Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výsledky atletických závodů

Výsledky atletických závodů

Dne 2. 6. 2022 proběhly na stadionu TJ Slezan Frýdek – Místek v rámci akcí DSO RSB atletické závody, kterých se zúčastnily také děti ze ZŠ a MŠ Morávka, p.o. Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách - sprint 60 a 100m, běh na 800m a 1500m, skok do dálky, hod míčkem a štafeta 4 x 400m. Závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku (6. - 7., 8. – 9. třída) a pohlaví.

Ve sprintu na 60m se umístila na druhém místě Rozálie Štěrbová z 6. třídy, ve sprintu na 100m obsadila druhé místo Antonie Štěrbová z 9. třídy. V běhu na 1500 m skončil na druhém místě Antonín Burda z 9. třídy. Ve skoku dalekém získala stříbrnou medaili Markéta Zbořilová z 8. třídy. Na třetích příčkách se umístili Radim Mašín z 9. třídy v hodu do dálky, Tomáš Hrčka z 8. třídy ve sprintu na 100m. Finální soutěží byla štafeta na 4 x 400m, kde naše smíšené družstvo vybojovalo třetí místo. Ani další naše děti ve výkonech nezaostávaly za ostatními a bojovaly ze všech sil.

V celkovém pořadí škol jsme bohužel skončili až na poslední příčce a to vzhledem k neobjektivnímu systému hodnocení, který výrazně znevýhodňuje menší školy s malým počtem žáků.