Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výskyt koronaviru ve škole

Výskyt koronaviru ve školeVážní rodiče, 

z důvodu náhlého zhoršení epidemiologické situace na naší škole, jsme nuceni s platností od zítřka 18. 12. 2020 uzavřít mateřskou školu i oba stupně základní školy. 

Zítřejší naplánována distanční výuka pro 6. a 7. třídu platí. 

Do školy by se žáci měli vrátit v pondělí 4. ledna, vše však závisí na aktuální situaci. Sledujte proto prosím své emailové schránky.

Dále uvádíme stanovisko a doporučení Krajské hygienické stanice MSK se sídlem v Ostravě. 

Základní kontakty na zákonné zástupce žáků pro potřeby trasování poskytne Základní škola a mateřská škola Morávka. Všechny děti, které byly v kontaktu s Covid pozitivní osobou, musejí zůstat v karanténě od data, kdy s ní byly naposled v kontaktu. Tato karanténa je v případě testování 10 dnů, pokud dítě nebude testováno z důvodu plné kapacity odběrového místa, karanténa se prodlužuje na 14 dnů.

všechny kontakty žáků, kteří přišli do styku s covid pozitivní osobou, byly předány Krajské hygienické stanici, ta následně informuje rodiče a poučí je o dalším postupu

  • dotyční žáci musí absolvovat povinnou karanténu v délce 10 nebo 14 dnů (podle doporučení pracovníka call centra)
  • karanténa znamená absolutní zákaz setkávání se s jinými osobami než příslušníky domácnosti (možný je např. pobyt venku na zahradě)
  • v případě zdravotních problémů kontaktujte neprodleně příslušného dětského lékaře (u dospělých pak svého praktického lékaře)

Pokud by rodič potřeboval vystavit Paragraf-karanténu, rovněž se  vše řeší přes dětské lékařeOstatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však, aby zvýšili při kontaktu s jinými osobami hygienická pravidla (rozestupy, roušky, atd.)