Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Oznámení o uzavření ZŠ, ŠD a ŠJ dne 27. 11. 2023

Oznámení o uzavření ZŠ, ŠD a ŠJ dne 27. 11. 2023

Datum konání:

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že zaměstnanci naší školy se v pondělí 27. listopadu 2023 připojí k celodenní stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství (pokud v rámci jednání nedojde ke změně).

Vzhledem k tomu, že nelze zajistit provoz základní školy, mateřské školy, školní družiny ani školní jídelny, bude škola v tento den zcela uzavřena. Obědy budou žákům odhlášeny.

Hlavní důvody pro podporu stávky naší školou jsou následující:

- nedostatečné zajištění finančních prostředků na nepedagogické pracovníky (kuchařky, uklízečky, školnice, sekretářky)

- snížení maximálního počtu hodin, které škola může použít pro výuku (výsledkem by bylo spojování hodin, spojování ročníků, snížení kvality výuky)

- dlouhodobá nejistota a nekoncepčnost v oblasti školství

- snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga, bez nichž nelze realizovat probíhající inkluzi v současné podobě

- snižování ONIV (sloužících mimo jiné k pořizování učebnic, pomůcek, úhradě plavání apod.)

Bližší informace k odůvodnění tohoto rozhodnutí jsou uvedeny v následující příloze:  Dopis rodičům.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jiří Korneta