Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Nařízení krajské hygienické stanice

Nařízení krajské hygienické stanice

Váženi rodiče, zákonní zástupci,

zde si prosím přečtěte nařízení z krajské hygienické stanice,

toto se týká žáků 1. třídy a dále žáků 2. třídy, kteří navštěvují školní družinu.

Všechny děti, které byly v kontaktu s Covid pozitivní osobou, musejí zůstat v karanténě od data, kdy s ní byly naposled v kontaktu. Tato karanténa je v případě testování 10 dnů.

Karanténa znamená, že:

• nikam nesmí chodit
  • musí být doma, maximálně na zahradu u rodinného domu, na které se nesmí stýkat s další osobou mimo domácnost
  • po dobu karantény nesmí docházet k návštěvám, dbejte na to hlavně u starších osob a chronicky nemocných
  • prosíme o dodržování těchto opatření, děti nemusí vykazovat žádné příznaky nemoci a přesto mohou být infekční

Všichni budou kontaktováni pracovníky call centra o nařízené karanténě a budou jimi poučeni o karanténních opatřeních, popřípadě budou objednáni k testování na odběrové místo.

V případě, že by je pracovník call centra nekontaktoval, prosíme rodiče o kontaktování PL dítěte a objednání na testování.

V případě potíží u dětí, kontaktujte dětské lékaře. Pokud by rodič potřeboval vystavit Paragraf-karanténu, rovněž se  vše řeší přes dětské lékaře.

Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však, aby zvýšili při kontaktu s jinými osobami hygienická pravidla (rozestupy, roušky, atd.)

Mgr. Petra Hrozková
Odborný rada
Oddělení hygieny dětí a mladistvých

Krajská hygienická stanice