Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Lyžařský kurz na Gruni

Lyžařský kurz na GruniŽáci 6. - 9. ročníku mají za sebou týden strávený na horské chatě Charbulák na Gruni, kde absolvovali základní lyžařský výcvik. Počasí předvedlo snad všechny své podoby, ale to nikomu radost nezkazilo. Úvodní rozlyžování se odehrávalo na malé sjezdovce přímo u hotelu, později se zdatnější lyžaři vydali do vzdálenějšího Ski areálu Gruň. Pod dohledem instruktorů zvládli i žáci, kteří na lyžích nikdy před tím nestáli, v závěru kurzu sjet bezpečně celou sjezdovku, a proto si dovolujeme celý kurz označit za zdařilý. 

Mimo lyžování si všichni užili i večerní zábavné aktivity. Ty se nesly v duchu tradičních i netradičních společenských her. Některé z nich rozvíjely postřeh, jiné vyžadovaly větší přemýšlení. Všechny však byly poskládány didakticky tak, aby napomáhaly stmelování kolektivu a posilování důvěry jak mezi žáky, tak mezi pedagogy. 

Za komfort v podobě ubytování, laskavému přístupu i skvělou českou kuchyni děkujeme jak paní majitelce hotelu, tak celému jejímu kolektivu a věříme, že jsme zde nebyli naposledy.