Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Komiksová soutěž v občanské výchově

Komiksová soutěž v občanské výchově

Žáci 8. a 9.tříd ZŠ Morávka se v rámci Občanské výchovy zúčastnili 5.ročníku komiksové soutěže PROMLUV K SVĚTU BUBLINOU, který vyhlásila Adra. Tématem komiksu byly Cíle udržitelného rozvoje, které vydala Organizace spojených národů OSN. Tyto cíle představují plán řešení globálních problémů na příštích 15let. Jednotlivé cíle naznačují oblasti a ukazují směry, kterými by se měla ubírat rozvojová pomoc tak, aby byly zmírněny a v ideálním případě úplně odstraněny největší světové problémy jako je hlad, chudoba, nerovnost nebo znečištění životního prostředí. Cílů je celkem 17 a obsáhnout je na jeden výkres nebylo opravdu jednoduché. Každý žák si vybral jeden cíl a pomocí komiksu jej ztvárnil na výkres formátu A3.

Originály komiksů byly poslány do Prahy a vás prosím, abyste vybrali jednoho favorita a udělili mu anonymně svůj hlas , vyhodnotíme si tak nejlepší tvůrce na naší škole.

Zde můžete vybrat svého favorita: