Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k začátku školního roku

Informace k začátku školního roku

Vážení rodiče,

věnujte prosím pozornost následujícím informacím k začátku nového školního roku. V areálu stále pokačují stavební práce, které bohužel nemůžeme jako škola žádným způsobem ovlivnit či urychlit. Prosíme Vás tedy proto o shovívavost a spolupráci.

Školní rok začíná ve středu 1. září v 8:00. Žáci se sejdou v kmenových třídách:

• 1., 2. a 3. třída v přízemí
  • 4., 5., 6., 7., 8., 9. třída 1. patro

Příchod a příjezd do školy:

Hlavní vchod do budovy je ze školní zahrady - v případě, že jde dítě pěšky či na kole atp.
Rodiče, kteří dováží děti autem, budou mít v době od 6:00 do 9:00 povolen vjezd do areálu školy (u cvičných kuchyněk). Tento vjezd však nebude sloužit k parkování, ale pouze k vystoupení dítěte/dětí. Na parkovišti již budou čekat pověření zaměstnanci, kteří žáky zavedou do školy (chceme tak zabránit rannímu hromadění vozidel na hlavní komunikaci). V odpoledních hodinách vjezd do školy možný není, využijte prosím parkoviště v okolí školy.

Z důvodu bezpečnosti (a v současné době i z epidemického hlediska) je zakázána přítomnost jakýhkoliv nepovolaných osob (tedy i rodičů) v budově školy.

Škola se otevírá v 7:35, dříve nebudou žáci do budovy vpuštěni!!

Netýká se žáků přihlášených do ranní školní družiny, ranního vyučování nebo domluvených konzultací. Tito žáci budou ráno využívat vchod u jídelny, kde budou po zazvonění do školy vpuštěni.

V odpoledních hodinách žáci opouští školu ihned po skončení výuky/po obědě.

Testování žáků

Testování žáků antigenními testy proběhne 1. září, 6. září a 9. září v 8: 00 v kmenových třídách pod dohledem vyučujích. Výjimku z testování májí žáci očkovaní nebo po prodělaném covidu (ne více než 180 dní). Do školy si lze přinést vlastní typ testu, nebo můžete nechat dítě otestovat na odborném pracovišti. V případě očkování, prodělané nemoci nebo testování mimo školu, je nutné přinést potvrzení.

V případě, že nechcete, aby se děti testovaly, budou muset nosit roušku po celou dobu vyučování. Ostatní žáci roušku nosí v prostorách školy, ve třídě ji mít nemusí. Více informací v manuálnu MŠMT a MZČR

V provozu od 1. září od 6:30 do 16:30.
I zde platí, že žáci, které přivezete ráno autem, budou z parkoviště bezpečně dovedeni do školy. V odpoledních hodinách již možnost zajetí do dvora není, využijte prosím parkování v okolí školy. Děti si pak budete vyzvedávat u vchodu ze školní zahrady (zde vám bude dítě předáno zaměstnancem).

• v provozu od 1. září 9:00

Organizace 1. týdne

1. září

• 6:30 - 7:35 - ranní družina
  • 8:00 - 9:00 - zahájení školního roku ve třídách, poté odchod na oběd pro přihlášené
  • 9:00 - 16:30 - školní družina

2. září

• začátek vyučování 7:55
  • konec vyučování 11:30 - 1. stupeň, 12:30 2. stupeň

3. září

• v případě příznivého počasí humanitární den (program v přírodě)
  • začátek vyučování 7:55 ´
  • konec vyučování 11:30 - 1. stupeň, 12:30 2. stupeň

Od pondělí 6. září výuka podle rozvrhu hodin.

Přihlášky ke stravování a do školní družiny jsou ke stažení na www.zsmoravka.cz, případně budou dětem předány ve škole.