Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Exkurze - Pevnost poznání a Vojenská střední škola

Exkurze - Pevnost poznání a Vojenská střední školaStředa 24. listopadu se nesla na druhém stupně ve znamení exkurzí. Brzy ráno jsme se vypravili směr Olomouc a Moravská Třebová.

Na žáky 6. a 7. ročníku čekala Pevnost poznání v Olomouci, která je unikátním interaktivním muzeem vědy a poznání. 

Začali jsme v expozici “Do historie”, kde byl ústřední dominantou velkoformátový komiks a my si mohli prohlédnout pravé dělo nebo jak to vypadalo v Olomouci v 18.století. Poté jsme se přesunuli do sekce “Rozum v hrsti”, kde jsme řešili hlavolamy a brouzdali v obřím mozku a mnoho dalšího. Následovala místnost “Živá voda”. Zde jsme pozorovali živočichy v nadživotní velikosti a nevynechali jsme ani mikroskopy a pohledy skrze lupy. Poslední zastávkou byla expozici “Světlo a tma” - tady jsme objevovali podstatu světelného záření. 

 

Druhá skupina, tedy osmáci a deváťáci, pokračovali v cestě do Moravské Třebové. Pro ně byla připravena prohlídka Vojenské střední školy. Žáci se zde dozvěděli základní informace o přijímacím řízení na tuto školu, průběh studia a možnosti uplatnění v dalším životě. Přednáška byla doplněna o názorné ukázky učeben či pomůcek. Po teoretické části následovala část praktická, kde si mohli všichni vyzkoušet unikátní překážkové dráhy. 

 

Na to, jak si obě exkurze žáci užili, se můžete podívat ve fotogalerii nebo na našem Instagramu @zs_a_ms_moravka