Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 10. žákovské sympozium Nebezpečí virtuální sítě

10. žákovské sympozium Nebezpečí virtuální sítě10. žákovské sympozium Nebezpečí virtuální sítě

Dne 19. června 2024 se v zasedacím sále zastupitelstva MSK konalo výroční 10. žákovské sympozium Nebezpečí virtuální sítě. Sympozia se účastnilo přes 140 účastníků z 15 škol z celého kraje, zástupci kraje i města Ostravy, učitelé a metodici prevence. K prezentaci rizik internetu a moderních technologií z pohledu dospívajících se rozhodli žáci ze šesti základních (ZŠ Ludgeřovice, ZŠ U Studny Karviná, ZŠ Klimkovice, ZŠ Gen. Píky Ostrava, ZŠ Morávka, ZŠ Komenského Ostrava) a dvou středních škol (SŠ Teleinformatiky Ostrava, Gymnázium Karviná), poslední příspěvek přednesli studenti OA a VOŠS Ostrava. Vystoupení se zabývaly především riziky spojenými s používáním sociálních sítí, kybergroomingem, kyberšikanou a sextingem, ale také představovaly konkrétní případy z praxe a návody, jak se chovat ve virtuálním prostředí bezpečně a odpovědně. U starších žáků a studentů rezonovalo téma médií, dezinformací, hoaxů, umělé inteligence, nových pojmů a internetového slangu. Velkým přínosem pro účastníky nebyly jen informace z příspěvků, ale také následná diskuze a možnost dotazů na prezentátory, pro které bylo vystoupení obrovskou zkouškou nejen znalostí, ale především odvahy a zkušeností pro další veřejná vystoupení. Všichni vystupující mají náš velký obdiv a díky za jejich aktivitu. 

 

Videa na téma Nebezpečí virtuální sítě si můžete prohlédnout na školním Instagramu.