Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 1. místo v soutěži Dunajský umělec!

1. místo v soutěži Dunajský umělec!Již v září, v rámci humanitárního dne, vyrazili žáci sedmé třídy natáčet video k soutěži s názvem Dunajský umělec. Tato mezinárodní soutěž probíhá již od roku 2004 a má za cíl povzbudit děti k přemýšlení o tom, co pro ně znamená životní prostředí, a poznali důležitost a hodnotu řek. Úkolem bylo vytvořit video, artwork či mapu, ve kterém by blíže popsali místní řeku a prostředí, a také k nim vyjádřili svůj vztah. Hodnocení soutěže proběhlo na konci měsíce října a my můžeme do světa vypustit skvělou zprávu - z 63 došlých děl bylo právě to naše oceněno 1. místem v kategorii Teenager! Jako odměnu získala třída hodnotný dárek a především - postup do mezinárodního kola! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a obce!

Na video se můžete podívat ZDE